logo
Copyright Değer Odaklı Satış 2018 . All rights reserved.

Ümit ÜNKER

Yazar Hakkında

Yeni Yüzyıl Üniversitesi “İletişim Yönetimi Yüksek Lisansı” programında akademik öğrenimini tamamlamıştır. Ayrıca Özyeğin Üniversitesi “Girişimcilik Yüksek Lisansı” programında da özel öğrencidir. Ümit ÜNKER profesyonel kariyerini telekomünikasyon sektörünün devi olan özel bir firmada “Türkiye Saha Satış Genel Yönetmeni” olarak devam ettirmiştir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük GSM operatöründe “Zincir Mağazalar Türkiye Saha Satış Müdürü” ve Kurumsal Saha Satış Yönetimi alanlarında da yönetici olarak iş yaşantısında deneyimler kazanmıştır. B2C & B2B alanlarında uzman ve yönetim kadrosunda yer alan Ümit ÜNKER satış, satış yönetimi, alternatif satış kanallarının oluşturulması ve ekip yönetimi alanında projeler yönetmiştir.

 

“İleri Satış Teknikleri, 4 Adımda Satış, Başarılı Satışın Sırları ve Dönme Dolap, Değer Odaklı Satış” kitaplarının yazarıdır. Satış alanında ilk olan “4 Adımda Satış” sesli kitabını yayımlamıştır ve binlerce telefonda, sesli kitap uygulaması kullanılmaktadır. Aynı zamanda birden fazla e-kitap yayınlamış 100.000’den fazla okuma almıştır. Teknolojiyi üst seviyede kullanan Ümit ÜNKER; kendine ait yazılımı ve uygulaması beraberinde uçtan uca tasarlanan İlk ve Tek Artırılmış Gerçeklik kitabı olma özelliğine sahip “Değer Odaklı Satış” kitabını okuyucular ile buluşturmuştur.

 

Doğa Koleji Öğrencileri tarafından “İş Dünyası ve Girişimcilik” alanında ”Yılın En İyi Eğitmeni” ödülünü almıştır.

Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesinin iş dünyası yayını olan “Harvard Business Review”in yazarıdır. Resmî İnternet Televizyonu Ümit ÜNKER TV’nin kurucusudur ve Youtube iş ortağıdır.

 

Hürriyet Yazar Kafe Yazarı ve “Satış Stratejileri” alanında Google Authorship yazarıdır.
Uzman TV, Mynet Vidobu, Youtube, Cevap TV gibi platformlarda 40 farklı konuda satış eğitimleri vermiştir. Verdiği eğitimler 750.000’den fazla kişi tarafından izlenmiştir.

 

Türkiye’nin ilk ve tek; elindeki malzemeye göre kişiselleştirilebilir, yapay zekâya sahip tarif arama sistemi olan sosyal yemek platformu Yemek Gurunun kurucusu ve Turkcell iş ortağıdır. Turkcell Yemek Guru servisi ile 2.4 milyon üyesi bulunan ve 4 milyondan fazla tarif sorgulaması yapılan yepyeni bir servisin kurucusudur.

 

“Eğitim, Danışmanlık ve Organizasyon Hizmetleri” alanında kurumsal firmalara koçluk yapmakta ve eğitimler vermektedir. Tablet Seminerler bünyesinde uzman olarak eğitimler, seminerler vermektedir. SATIŞ – SALES Networking grubunun kurucusudur ve networker’dır. İş ağı yaratma ve kişisel bağlantılar konusunda uzmandır.

 

TV 8 “OYUN” isimli oyunculuk programında 3. haftanın oyunculuk 1.si olmuştur. 15 yıl tiyatro sanatıyla yakından ilgilenen Ümit ÜNKER, bu alanda oyunculuk, sahne tasarımcılığı ve yönetmenlik denemelerinde de bulunmuştur.

 

En iyi yönetmen, en iyi aktör ve en iyi dekor tasarımı ödüllerine sahiptir. Kurucusu olduğu TEDi Eğitim Danışmanlık Turizm ve Organizasyon Ltd. Şirketiyle ulusal ve uluslararası kurumsal firmalara danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir.

 

Ümit ÜNKER
TEDİ Eğitim Ve Danışmanlık

Kurucu Genel Müdür, Eğitmen, Yazar